Иванов одговори на заканите од Заев: Мојот став за штетниот договор е конечен и покрај сите закани и притисоци!


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Претседателот Ѓорге Иванов, реагира на сите изнесени невистини и закани од страна на премиерот Зоран Заев, во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 Телевизија.

-Го повикувам г. Заев со истото двотретинско мнозинство кое е неопходно за менување на Уставот на Република Македонија, веднаш да покрене постапка за утврдување на одговорност на претседателот на Републиката, односно импичмент. Мојот став во однос на штетниот договор за името е конечен и останува непроменет и покрај сите искажани закани и притисоци, се наведува во писмената изјава на претседателот Иванов испратена од неговиот Кабинет.