Видео

ВИДЕО: Во автобусот на одбојкарите ечеше „Бисер Балкански“!

За македонскиот спорт вчера беше историски ден затоа што одбојкарите ја запишаа првата победа на европските првенства, пишува Спортски.мк.

Белорусија ја победивме со 3:1 во сетови, а после големиот триумф следуваше и големо слајве на одбојкарите кои тоа го заслужија. Во нивниот автобус ечеше „Бисер Балкански“.

Денес од 17:30 ќе го играме натпреварот против Словенија.

Advertisements
To Top