Видео-технолoгија под итно: Видете каков гол не беше признат во ЛЕ


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Рускиот Краснодар синоќа ја пречека Црвена Звезда во рамките на Лига Европа и оствари победа со 3:2.

Меѓутоа Русите постигнаа уште еден гол, бившиот играч за Звезда Михајло Ристиќ биеше од 25 метри, топката од гредата влезе во голот скоро едно метро, но помошниот судија не го виде тоа и не го призна голот.

Уште еден доказ дека видео-технологијата во фудбалот е неопходна!