Видео: Судијка настрада при сервис, тенисерот ја бакна за да и помине!


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓На вчерашниот меч од Хопман Купот помеѓу Џек Сок и Фелисијано Лопез се случи интересна случка која долго ќе се памети.

Имено, при лошиот сервис на Шпанецот, топчето ја погоди во лице линиската судијката, а Сок и пријде, ја помилува и ја бакна да ѝ помине болката.