Фото: Неверојатен гест на ѕвездите на Барса!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Фудбалерите на Барселона уште еднаш покажаа дека се големи и надвор од теренот и направија великодушен гест.

Имено, ѕвездите на каталонскиот клуб слободното утро го искористија за дружење со децанат кои се хоспитализирани во градската болница.

04-01bars2

04-01bars3