Видео: Спектакуларен гол после само 5 секунди!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Во втората српска лига викендов беше виден спектакуларен гол на натпреварот помеѓу Раднички Пирот и Јагодина.

Имено, фудбалерот Урош Филиповиќ после само 5 секунди игра постигна неверојатен гол и го лобоваше противничкиот голман.