Видео: Смешната симулација на Пепе на која се смее цел свет!


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Португалија успеа да го победи Мароко со голот на Роналдо, но главна „ѕвезда“ на социјалните мрежи е дефанзивецот Пепе.

Имено, после еден корнер Бенатија го потчукна по грбот екс стоперот на Реал Мадрид, а овој падна како покосен…Навистина смешно.

Поради тоа веднаш Пепе стана предмет на исмејување на социјалните мрежи, па некои од коментарите се дека „навикнат е да паѓа при првиот допир“.