Видео: Синот на Малдини блеска пред очите на татко му!

Во фудбалскиот клуб Милан „расте“ третата генерација Малдини.

Имено, синот на легендарниот Паоло Малдини, Даниел игра за младинците на Милан и важи за голем талент.

За разлика од татко му, тој е офанзивец, а вчера со неговиот гол „росонерите“ ја победија Џенова.

Даниел постигна гол, а Паоло се радуваше од трибините.