Спорт

Видео: Роналдо повторно ги изнервира фановите на Атлетико

Атлетико Мадрид и Јувентус синоќа одграа возбудлив натпревар на „Ванда Метрополитано“, а „јорганџиите“ во последните минути се спасија од пораз (2:2).

Кристиано Роналдо е долгогодишен ривал на Атлетико, па во текот на целиот меч имаше бројни навреди од трибините за Португалецот,

Во еден момент Роналдо со гестикулација додатни ги налути домашните фанови.

По мечот Роналдо самиот објасни дека само сакал да им порача: „Учете, мора да учите…“

To Top