Спорт

Видео: Роналдо е мајстор, но Рибери не паѓа подолу!

Викендов се играше дербито помеѓу Фиорентина и Јувентус, а главниот фокус секако беше меѓу најголемите ѕвезди на двата тима, Франк Рибери и Кристиано Роналдо.

Неспорно е дека се работи за две фудбалски легенди, но јасна е разликата на страна на Португалецот кога се во прашање индивидуалните трофеи и признанија.

Меѓутоа, Рибери ги имперсионираше сите кога со еден спринт се врати во одбраната и му ја одзеде топката на Роналдо.

To Top