Видео: Реал рутински до финале на Светското првенство!


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Фудбалерите на Реал Мадрид се пласираа во финалето на Светското клупско првенство, откако во полуфиналето, славеа против мексиканска Клуб Америка со 2:0.

Реал го скрши отпорот на мексиканската екипа дури во финишот на првото полувреме, кога Бензема погоди во судиското продолжение.

Кристиано Роналдо се изнапромаѓува на овој натпревар, па во 93-та минута се искупи за промашувањата и ги постави конечните 2:0.

Претходно финале избори Кашима со победата над јужноамрикаснкиот шампион Атлетико Насионал 3:0, а финалето ќе се одигра во недела со почеток од 11 часот по македонско време.