ВИДЕО: Рапери од Бугарија направија песна за Килијан Мбапе


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Килијан Мбапе игра во навистина фантастична форма и од него се очекуваа големи достигнувања во иднина.

Мбапе играше одлично на Светското првенство на кое за Франција со која стигна до шампионската титула постигна четири погодоци.

Фантастичните настапи на тинејџерот беа инспирација и за двајца рапери од соседна Бугарија кои направија песна посветена на Мбапе.

Ќе потсетиме, Мбапе во вчерашниот натпревар против Исланд собори уште еден рекорд.