Спорт

Видео: Пулишиќ дебитираше за Челзи, прв пораз за Лампард

Френк Лампард го доживеа првиот пораз на кормилото на Челзи во пријателскиот натпревар против Кавасаки Фронтајл од Јапонија.

„Сините“ се на подготовки во Јапонија каде денес одиграа пријателски меч на кој загубија со 1:0.

За тимот од Лондон денес дебитираше новото засилување Кристиан Пулишиќ, а Челзи иако беше подобар тим на теренот, не успеа да реализира неколку добри шанси преку Педро и Батчуаи.

Јапонскиот клуб ги казни промашувањата на „сините“ во 88-та минута, кога Дамиао го постигна победоносниот гол.

Advertisements
To Top