Видео: Поранешната ѕвезда на Реал „понижен“ во Португалија

Синоќа се одигра големото португалско дерби помеѓу Спортинг и Порто во четвртфиналето од португалскиот Куп.

Натпреварот го одбележа Фабио Коентрао кој беше понижен од страна на бекот на Порто, Рикардо Переира.

Видете како „настрада“ поранешната ѕвезда на Реал Мадрид.