Видео од апсењето на протестирачите за време на военaта презентација на армијата од САД


Три дерби натпревари овој викенд ↓↓↓


Полицијата во Скопје привела четворица членови на партијата Левица кои попладнево излегоа на плоштадот во Скопје каде се одржуваше презентација на воената опрема на САД и на АРМ.

Граѓански новинар кој сака да остане анонимен до редакцијата на Civil испрати видео од моментот на апсење.