Видео: Нов срам за Интер, рекорд за Руни!

Синоќа беше комплетирано петто коло во фудбалската Лига Европа каде фаворитите ја оправдаа својата улога, со исклучок на Интер кој доживеа уште еден срам.

Манчестер Јунајтед го совлада Феенорд 3:0,а Вејн Руни кој го постигна првиот гол влезе во клупската историја. Руни го постигна 39-гол во европските натпревари, со што стана најдобар клупски стрелец.

Екипата на Интер продолжува со лошите резултати во новата сезона. Ниту промената на тренерот барем засега не му носи резулта на славниот милански клуб. Интер уште еднаш се изрезили против Хапоел, откако успеа да загуби иако имаше водство од 0:2.

На коло до крајот во наредната фаза веќе се пласираа Зенит, Шахтјор, Ајакс, Шалке, Андерлехт, АПОЕЛ, Олимпијакос, Сент Етиен, Атлетик Билбао, Генк.