Марадона во Загреб во друштво на згодна плавуша


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Некогашната фудбалска ѕвезда од Аргентина, Диего Армандо Марадона пристигна во Загреб, каде ќе присуствува на финалето во Дејвис купот, во придружба на неговата 30 години помлада партнерка Росиo Оливa.

26-годишната русокоса е поранешна фудбалерка. Со Марадона се заедно од 2013 година, а во 2014 се верија.

25-11-maradona-zagreb1

Гласините говорат дека тој често користи „вијагра“, за да ги задоволи потребите на својата избраничка.

25-11-maradona-zagreb2

Нивната врска имаше многу турбуленции, караници и помирувања, а пред две години во јавноста протече и видео снимка на која фудбалската легенда ја напаѓа неговата девојка, оти таа му го земала мобилниот телефон.