Марадона во Загреб во друштво на згодна плавуша

Некогашната фудбалска ѕвезда од Аргентина, Диего Армандо Марадона пристигна во Загреб, каде ќе присуствува на финалето во Дејвис купот, во придружба на неговата 30 години помлада партнерка Росиo Оливa.

26-годишната русокоса е поранешна фудбалерка. Со Марадона се заедно од 2013 година, а во 2014 се верија.

25-11-maradona-zagreb1

Гласините говорат дека тој често користи „вијагра“, за да ги задоволи потребите на својата избраничка.

25-11-maradona-zagreb2

Нивната врска имаше многу турбуленции, караници и помирувања, а пред две години во јавноста протече и видео снимка на која фудбалската легенда ја напаѓа неговата девојка, оти таа му го земала мобилниот телефон.