Видео: Нејзината убавина остава без здив!

Канадската тенисерка Ежени Бушар не само што е успешна во нејзината работа, туку и плени со нејзината убавина.

Бушар е родена на 25 февруари, 1994 година и висока е 178 см. Почнала да игра тенис на 5 години и во 2012 година ја освои титулата на Вимблдон за јуниорки.

Добрите гени и здравиот начин на живот се добитната комбинација за изгледот на прекрасната Канаѓанка.