Видео: Меси повторно го воодушеви светот – „скрши“ петмина противници!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Барселона денес рутински ја совлада Осасуна со 3:0 во рамките на 15-то коло од Примера, а во центарот на вниманието повторно беше Лео Меси.

Аргентинецот постигна еден гол, останатите два се со потпис на Луис Сарез, но за еден потег на Меси денес зборува цел свет.

Имено, чудесниот Аргентинец „скрши“ петмина противнички играчи и со соло акција постигна гол за конечни 3:0.