Видео: Меси ги посрамоти соиграчите и постигна спектакуларен гол!


Три дерби натпревари овој викенд ↓↓↓


Лео Меси на одличен начин ја започна годината и постигна спектакуларен гол на тренингот на Барселона.

Каталонците ги започнаа тренинзите за првиот официјален натпревар во 2017 година, во недела против Виљареал.

Меси уште на првиот тренинг покажа дека е во форма и ги посрамоти своите соиграчи. Погледнете!