Спорт

Видео: Масовна тепачка на навивачите на Милвол и Вест Хем

Можеби не знаевте, но еден од најголемите ривалитети во Англија е оној помеѓу Милвол и Вест Хем бидејќи ривалството на лондонските клубови трае долги години.

Милвол и Вест Хем долго време се немаат сретнато на фудбалските терени бидејќи играат во различни рангови, но навивачите на овие два тима ја користат секоја прилика за пресметка. Така беше и на бокс мечот помеѓу Џими Гартон и Гери Коркорн што ги шокираше сите присутни во салата.

Гартон кој се бореше на овој меч е навивач на Милвол, па многу фанови на овој клуб дојдоа да го поддржат. Но, навивачите на Вест Хем тоа го искористија и дојдоа во салата само за да се пресметаат со вечните ривали.

Advertisements
To Top