Видео: Марадона во новиот клуб доби „уникатен“ пречек


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Легендарниот аргентински фудбалер, Диего Марадона стана тренер на Гимназија Есгриме, последнопласираниот клуб во аргентинската Суперлига.

Марадона доаѓа со задача да го спаси клубот од испаѓање, а неговото доаѓање ги воодушеви навивачите.

Навивачите го пречекаа легендарниот Аргентинец како вистински Бог, а камерите пред стадионот фатија еден навивач со моторна пила како го прославува доаѓањето на Марадона