Видео: Лукаку со еден потег го испрати „дома“ Де Лихт


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Јувентус синоќа стигна до голема победа на гостувањето кај најголемиот ривал Интер, но Де Лихт повторно не беше на висината на задачата.

Најскапото летно засилување најпрво им „подари“ пенал на „нероаѕурите“, а потоа беше „понижен“ од страна на Лукаку.

Белгискиот напаѓач со еден потег го врати Де Лихт назад во Амстердам…погледнете!