Видео: Ливерпул ги претстави новите дресови!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Фудбалскиот клуб Ливерпул денес го претстави домаќинскиот дрес за сезоната 2018/19.

Се запазува ретро стилот и црвената боја, кои го направија актуелниот дрес во најпродаван во клупската историја. Новата гарнитура ќе биде со јаки, а цената на пазарот ќе изнесува 55 фунти.