ВИДЕО: Кралски пречек за претседателот Иванов во Јордан


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Претседателот Ѓорѓе Иванов, вчера во Кралската палата Ал Хусеин во Аман, со највисоки државни и воени почести беше пречекан од Кралот на Хашемитското Кралство Јордан, Н.В. Абдула Втори Ибн Ал Хусеин.

На средбата беше потврдено пријателството меѓу Македонија и Кралството Јордан.


Македонскиот претседател денеска ќе оствари средби со премиерот на Кралството Јордан, Омар Разар, со претседателот на Сенатот, Фаисал Ел-Фајез, со спикерот на Претставничкиот дом Атеф Таравнех, како и со членови на Претставничкиот дом.

Извор: Курир