Видео: Коста се надмина себе си – сега почна да се кара со своите!


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Диего Коста и Педро имаа жестока расправија за време на натпреварот Тотенхем – Челзи кој го добија домаќините со 2:0.

На „сините“ ништо не им одеше од рака, па едно недоразбирање доведе до жолчна расправа помеѓу темпераментниот Диего Коста и Педро.