Спорт

Видео: Кога голман ќе помисли дека е Меси, завршува во солзи!

Бешикташ беше на прагот да оствари големо реми на гостувањето кај Лион во ЛЕ, но тогаш нивниот голман Фабрисио се „заигра“ и се пропадна во вода.

Имено, голманот почна да дрибла во казнетиот простот и тоа сам против тројца фудбалери на Лион, а тоа заврши трагично по него и неговиот тим.

To Top