Видео: Кавани спремен за НБА лига!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Фудбалерот на ПСЖ, Едисон Кавани демонтрираше кошаркарски вештини на еден од тренинзите.

И тоа не било какви, туки импресивни. Имено, Кавани шутираше 10 слободни фрлања и имаше 100% учинок.

Дефинитивно Уругваецот може да биде драфтуван во НБА лигата ова лето!?!