Спорт

Видео: Како Столе Димитриевски ги „фрустрираше“ ѕвездите на Реал!

Македонскиот репрезентативен голман и член на Рајо Ваљекано, Столе Димитриевски уште еднаш покажа дека е во одлична форма.

Синоќа на мечот против Реал Мадрид на „Сантиаго Бернабеу“, Димитриевски буквално ги фрустрираше „кралските“ ѕвезди со своите одбрани.

Димитриевски со одличен рефлекс со нога му одбрани два зицери на Марко Асенсио па и покрај примениот погодок може да се каже дека имаше и повеќе од солиден настап.

Advertisements
To Top