Спорт

Видео: Играчот на Јунајтед ги изведе најлошите „ножички“ во историјата!

Манчестер Јунајтед ја запиша својата 5-та победа во исто толку натпревари во претсезоната, овој пат против Кристиансунд (1:0).

Меѓутоа, натпреварот го одбележа еден срамен потег на Фил Џонс.

Имено, дефанзивецот после еден центаршут се обиде да изведе „ножички“, но тоа го направи на најлош можен начин.

Advertisements
To Top