Видео: Хорор сцени во Лион – играчот се сруши, сите помислија на најлошото


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


На натпреварот помеѓу Лион и Евертон во рамките на ЛЕ беше видена страшна повреда на гостинскот десен бек Куко Мартина.

После дуелот со Максвел тој остана неподвижно да лежи на тревата. Играчот на Лион се обиде да го „раздрма“, но немаше никаква рекција од Мартина.

Мартина незгодно падна на теренот и после тоа цели пет минути остана да лежи без свест. Играчот потоа беше пренесен во болница, а според првичните информации има повреда на рбетниот столб.