ВИДЕО: Херојот на Звезда доби и песна на англиски!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Најжестоките навивачи на Црвена Звезда вчера имаа „трето полувреме“ после победата на црвено-белите.

„Делиите“ во текот на натпреварот мелодијата од легендарната песна која ја пеаа на својот херој, Михајло Пјановиќ ја искористија за Милан Павков кој вчера постигна два погодоци.

Но, тоа не беше единствената песна за Павков кој со сигурност после овој натпревар нема никогаш да биде заборавен.

Тие ја препеаа легендарната песна за репрезентативецот на Северна Ирска Вил Григ „Vil Grigg’s on fire“ која подоцна на Островот се користеше и за други играчи. Вчера беше наменета за Милан Павков.

 

 

View this post on Instagram

 

Pavkov’s on fire ☝️☝️☝️???

A post shared by vanja (@g_o_s_p_o_dz_a) on