Видео: Големи непријатности за Бартомеу на презентацијата на Дембеле


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Пред неколку дена конечно заврши трансфер сагата околу Осман Дембеле и Барселона официјално потврди дека постигна договор со Борусија Дортмунд.

После неколку седмици преговори каталонскиот гигант успеа да го договори трансферот на Дембеле кој денес и официјално беше претставен на „Камп Ноу“.

На претствавуњето присуствуваа неколку илјади фанови на Барселона на кои Дембеле не им беше во прв план.

Имено, на „Камп Ноу“ се појави транспарент „Бартомеу оди си“, па навивачите јасно ставија до знаење дека ја бараат оставката од претседателот.


Bartomeu Dimissio on Camp Nou stands during the… by goloviliga