Видео: Ѓоковиќ против Пике…во кошарка!


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике беше во Лондон да го гледа тенискиот натпревар помеѓу Новак Ѓоковиќ и Диминик Тим.

Ѕвездата на Барса седеше во ложата на Ѓоковиќ, а потоа во неговата соблекувална двајцата се натпреваруваа во кошарка. Видете кој беше подобар!