Видео: Ѓоковиќ против Пике…во кошарка!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике беше во Лондон да го гледа тенискиот натпревар помеѓу Новак Ѓоковиќ и Диминик Тим.

Ѕвездата на Барса седеше во ложата на Ѓоковиќ, а потоа во неговата соблекувална двајцата се натпреваруваа во кошарка. Видете кој беше подобар!