Видео: Еве зошто го избркаа од Мадрид и Париз – Хесе се избрука на дебито!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Хесе Родригез после само 6 месеци повторно се врати во Примера и синоќа дебитираше за Лас Палмас, но сигурно ќе сака што поскоро да го заборави своето деби.

Хесе влезе во игра во 68-та минута, а само две минути подоцна промаши празен гол од два метри. Навистина неверојатно!