Видео: „Џузепе Меаца“ го поздрави Императорот!


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Љубителите на фудбалот го паметат како еден од најдобрите напаѓачи на почетокот на 21-от век, а фановите на Интер секогаш ќе го носат во своите срца.

Тоа го покажаа и синоќа кога популарниот „Император“ се појави на својата „Џезепе Меаца“, а фановите на Интер со скандирање и аплауз го поздравија Бразилецот.

Адриано, кој своето фудбалско име го стекна токму во Интер, синоќа беше гостин на „Џеземе Меаца“, а „нероаѕурите“ покажаа дека не го заборавиле и дека секогаш ќе го сакаат.