Спорт

Видео: Дончиќ си поигруваше со Голден Стејт, па беше турнат во публика

Лука Дончиќ одигра уште една маестрална партија донесе победа на Далас против Голден Стејт запишувајќи нов „трипл-дабл“ од 31 поен, 15 асистенции и 12 скока.

Словенецот ги „фрустрираше“ противниците, па во еден момент безобразниот Крис намерно го турна во публиката под кошот.

Дончиќ тргна да се пресмета со него, но за среќа беше избегната физичка пресметка.

To Top