Видео: Бонучи се судри со свој соиграч – фаул за Јувентус

Синоќешното дерби помеѓу Наполи и Јувентус им припадна на гостите (1:2), но натпреварот го одбележаа многу контроверзни одлуки.

Судијата Роки покажа два црвени картони, панел, но една негова одлука од првото полувреме стана хит на социјалните мрежи.

Имено, Бонучи се судри со својот соиграч Бернардески, а судијата досуди фаул за Јувентус.

https://twitter.com/ArturoMinervini/status/1102339961683103745