Видео: Барса има нов „бисер“ – за ова момче зборува цела Шпанија!


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Барселона за разлика од останатите фаворити кои остварија рутински победи во Купот одигра реми на гостивањето кај Херкулес.

Сепак, вреди да се напомене дека Луис Енрике му даде шанса на неколку млади фудбалери, од кои најмногу се истакна 18-годишниот Карлес Алења.

Овој нов „бисер“ од школата на Барса постигна фантастичен гол со кој Каталонците избегнаа пораз.