Видео: Алкантара со додавање до Дедо Мраз!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Баерн Минхен синоќа со 3:0 го победи Лајпциг и се зацврсти на првата позиција на табелата, но еден потег на Тиаго Алкантара го одбележа натпреварот.

Имено, Шпанецот во еден момент не заеше на кого да му ја додаде топката, во тој момент на дигитална реклама се појави Дедо Мраз, па се одлучи да го проигра него.