Видео: Алкантара со додавање до Дедо Мраз!


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Баерн Минхен синоќа со 3:0 го победи Лајпциг и се зацврсти на првата позиција на табелата, но еден потег на Тиаго Алкантара го одбележа натпреварот.

Имено, Шпанецот во еден момент не заеше на кого да му ја додаде топката, во тој момент на дигитална реклама се појави Дедо Мраз, па се одлучи да го проигра него.