Ветераните одиграа „Ел Класико“ – Роналдињо потсети дека е „волшебник“


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Поминаа две години откако Роналдињо за последен пат играше фудбал на професионално ниво, но паузата на него очигледно не оставила трага.

Синоќа во Бејрут беше одигран „Ел Класико“ помеѓи легендите на Барселона и Реал Мадрид кој заврши со победа на Каталонците од 3:2, а главна ѕвезда беше Роналдињо.

„Волшебникот“ од Бразил подели серија на асистенции, а највпечатливо беше додавањето до Лудовик Жули кое потсетува на асистенцијата во полуфиналето на „Џузепе Меаца“ пред 11 години.