Велешанка силувана во својот дом


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Вчера околу 6 часот наутро во Велес непознат сторител преку незаклучената врата влегол во куќа каде што биле Т.К.(48) и нејзиниот татко (лице со заостанат психички развој), при што сторителот насилно извршил обљуба врз неа, соопштија од МВР.

По наредба на Јавен обвинител, оштетената е однесена на лекарски преглед. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и расчистување на настанот.