Важи за една од најубавите на светот, а видеото на кое е гола го имаат гледано милиони


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Мадалина Диана Генеа е најпозната романска манекенка и актерка која остатокот од светот допрва ја открива. Заводливата Мадалина стана вистинска ѕвезда во Италија, каде што и живее, а на Инстаграм ја следат речиси половина милион следбеници.

Освен бројните модни кампањи, серии и ТВ емиси, Мадалина се појавува и во спотот за песната Il Tempo Tra Di Noi од Ерос Рамацоти, но и во спотот од Мадона за Turn Up The Radio.

Иако нејзината досегашна филмска кариера и не беше премногу впечатлива, Мадалина остави трајна трага, па една минута од филм во кој има глумено таа не се заборава така лесно.

Мадалина се појавува во италијанскиот филм Youth, во кој играше споредна улога на мисица која е дел од култната сцена во која токму таа, целосно гола, влегува во базенот во кој се одмораат Мајкл Кејн и Харви Кејтел. Сцената важи за една од најеротичните современи филмски сцени, а поради таа нејзина појава Мадалина илјадници нејзини обожаватели ја нарекуваат најубава жена на светот.