Ванда му раскинала на Икарди: Фудбалерот наводно ја изневерил со нејзина пријателка и сега „тој бил скршен од разделбата“


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Мауро Икарди после случувањата помеѓу него и Ванда Нара се најде во центарот на вниманието на европските шоубизнис медиуми.

Најпрво како бомба одекна веста за разделбата на најконтроверзниот фудбалски пар. Аргентинецот својата сопруга и менаџерка ја изневерил со актерка која била и пријателка на Ванда (повеќе за ова тука).

ПСЖ утрово имал редовен тренинг, но Икарди го пропушти затоа што според пишувањето на француските медиуми не бил во состојба да тренира.

28-годишикот бил метално скршен и се чувствувал лошо, а во ПСЖ поради целата ситуација му дале слободен ден. Инаку, Ванда веќе ја напушти француската престолнина и тоа ззадно со децата.

Ќе потсетиме, Ванда и Икарди се во брак од 2014 година. Заедно имаат две деца. Контроверзниот модел има и уште три деца од претходниот брак со Макси Лопез.

Аргентинските медиуми тврдат дека веќе откриле и која е девојката со која Мауро ја изневерил Ванда. Медиумите забележале дека покрај Икардо, Ванда од нејзиниот Инстаграм профил ја отследил и аргентинската актерка Чина Суарез, која и била пријателка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by China Suarez (@sangrejaponesa)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by China Suarez (@sangrejaponesa)