Уште еден сончев есенски ден


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


И овој четврток, 22 октомври, во Македонија времето ќе биде претежно сончево, по одделни котлини со слаба утринска магла. На места ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 6, а максималната ќе достигне од 17 до 25 Целзиусови степени.

Во Скопје, претежно сончево, со услови за слаба утринска магла. Минималната температура ќе се спушти до 2, а максималната ќе достигне до 20 степени. Маврово 17, Охрид и Битола 20, Крива Паланка, Берово и Кавадарци 21, Дојран 25.

До сабота ќе се задржи стабилно време со ниски утрински температури и со услови за утринска магла по одделни котлини. Дневната температура ќе биде во пораст. Во сабота облачноста ќе се зголеми, а од недела ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.