Уште еден грабеж во скопска обложувалница


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Вчеравечер три маскирани лица ограбиле скопска спортска обложувачница.

Според полицијата околу 22 часот во спортска обложувачница на ул. „8 Септември“ во Скопје три непознати маскирани лица извршиле разбојништво врз вработените. Сторителите со закана со пиштол го одзеле дневниот промет и побегнале во непознат правец.

СВР Скопје презема мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.