Вебкафе

Урнебесно видео од свадба во Србија: Чекате, ама да ја прашам мајка ми … (ВИДЕО)

Снимка од венчавката на младиот Никола и неговата избраничка, стана апсолутен хит на социјалните мрежи.

Имено, во моментот кога матичарката го праша Никола дали со слободна волја стапува во брак со присутната Тијана, младоженецот на момент застана и ја сврти главата во правец на неговата мајка. Тоа што го изговори ги натера сите присутни да се смеат.

„Чекајте, не ја прашав мајка ми“, се сети Никола.

Среќа па мајката во истиот момент на својот син му даде благослов, па церемонијата продолжи, а Никола со мирна душа, можете да го изговори судбоносното „да“.

Многумина во коментарите им честитаа на младиот брачен пар, посакувајќи им долг, среќен и берикетен брак, но имаше и такви кои злочести кометари од типот: „Ќе биде весели, се омажи за мајка му на Никола…“

 

View this post on Instagram

 

Ako hoćete da se Ženite, pitajte Mamu ?‍♂️??❤️????

A post shared by Nikola Coric (@coric_n) on

To Top