УРНЕБЕСНО: Ова е најсмешниот пенал кој сте го виделе!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Бразилецот Додо од турскиот второлигаш Гиресунспор дефинитиво ќе конкурира за најсмешниот пенал на сите времиња.

Тоа се случи за време на ¼ финалниот натпревар од Купот против турскиот гигант Фенербахче.

Во 56-та минута при резултат 0:1 на Фенербахче Додо доби идеална можност да го израмн резултатот, но…..видете што направи!