УРНЕБЕСНО: Навивач со гол задник го деконцентрира противникот

Натпреварот од втората шпанска лига помеѓу Алкојано и Херкулес го одбележа најкомичната ситуација некогаш видена на фудбалските терени.

Имено, во моментите кога гостите требаше да изведат пенал, на сцена стапи еден забеган навивач, кој во свој стил успеа да го збуни играчот и да го промаши пеналот.

Имено, навивачот со гол задник буквално се качи над голот за да го деконцетрира играчот…на крајот планот му успеа. Погледнете!