УРНЕБЕСНО: Мексиканецот и контролата на стадионот!


Традицијата вели: Аргентина ме демантира!? - 14 ден ↓↓↓Светското првенство во Русија ни донесе многу возбудувања од терените, но и интересни ситуации од трубините.

Тоа што го направи овој Мексиканец при влегувањето на стадион за мечот против Шведска стана апсолутен хит на интернет.

Зборови не се потребни, погледнете!